Настільна гра – розвага чи розкіш?

Що потрібно для того, аби створити гарний настрій та теплу атмосферу? Рецепт доволі простий: нам потрібні друзі, яких ми розсадимо за столом, щоб ті почувалися комфортно й насолоджувалася слідкуванням. Щоб додати нотки конкуренції та інтриги в нашу вечірку, не забудьте про такі, здавалося б, незначні дрібнички: картки, фішки, дощечки, кості… Оце й усе! Що ж у нас виходить в результаті?

Настільні ігри – завжди весело, цікаво та модно!
Настільні ігри – це більше, ніж просто спосіб вбити час. Вони регулярно опиняються в центрі веселого дружнього кола та стають розвагою для всієї сім’ї. Люди завжди бажали гарно проводити дозвілля, відпочивати не лише із задоволенням, але й з користю. Такий вид розваг не просто піднімає настрій – він ще й тренує пам’ять, розвиває мислення та винахідливість. Крім того, такі ігри як, скажімо, «Монополія» здатні розвивати підприємницькі здібності і юних, і дорослих гравців, що є неабияким її плюсом!

Вже багато століть людство створює нові забавки, не відмовляючись водночас і від старих, які давно вже стали класикою й улюбленцями всіх поколінь. Минуле настільних ігор – достойна поваги історія, яку ми просто не можемо оминути увагою:

* Сенет – одна з найстаріших відомих нині забавок з фішками на дощечці, яку винайшов давньоєгипетський бог знань Тот.

* Нарди або ж трик-трак – гра, популярна ще з 3000 р. до н.е., сенс якої полягає у тому, аби пройти повне коло шашками по дошці, аби увійти в свій «будинок».

* Чатуранга – давньоіндійська гра, «прабабця» сучасних шахів.

* Сьоґі – японська «сестра» чатуранги, тішить прихильників з 2 тисячоліття н.е.

* Доміно – усім відома гра, що ще у XVIII ст. проникає в Європу з Азії.

Новинки настільних ігор

Що ж цікавого для прихильників таких розваг вигадали останнім часом? Погляньмо:

* Доббль – забавка з французькими корінням, яка вперше побачила світ у 2009 р.; гравці отримують картки на яких потрібно знайти два однакових зображення – це не так вже й просто, як може здатися на перший погляд!

* Джанга, що в перекладі з мови суахілі означає «будуй!»; учасники створюють вежу з блоків, які дістають з їх основи, тим самим складаючи все вищу й хиткішу споруду;

* Activity – весела розвага для великого товариства на вечірці, що полягає в поясненні та вгадуванні слів.

* Мафія – детективний сюжет, взаємодія команди, акторська майстерність – ці всі епітети, що стосуються цієї мегапопуляної розваги; мешканці міста, яким обридла нахабна поведінка мафії бажають кинути усіх мафіозі до в’язниці – але вони – «міцні горішки», тому, аби помститися мирним громадянам просто «вбивають» їх по одному, цебто змушують вибути з гри.

Ось такі вони – вчора та сьогодні в житті настільних ігор. Неможливо навіть зробити припущення про те, що у них немає дня завтрашнього, адже в цифрову епоху, коли ми щодня поспішаємо та виконуємо сотні справ, час, проведений з найріднішими за цікавим заняттям цінується надзвичайно високо!

 

ПоділитисьShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter